Usuwanie starych powłok oraz czyszczenie  drewna przy pomocy sody spożywczej

Jednym z głównych problemów konserwatorskich jest usuwanie starych powłok  wykończeniowych. Zabiegi zmywania , zeskrobywania i szlifowania są zwykle szkodliwe dla obiektu i kosztowne. Szukając alternatywy wybrałem nowoczesną amerykańską metodę piaskowania sodą spożywczą.  Efekty piaskowania sodą są zadziwiające. Soda nie powoduje uszkodzenia szkła ani materiałów miękkich typu guma czy plastik, natomiast znakomicie usuwa rdzę, stary lakier, politurę, szlagmetal i inne powłoki wykończeniowe. Można szlifować sodą elementy fornirowane bez zmiany grubości warstwy forniru , co jest ewenementem wśród fizycznych metod usuwania starej powłoki.  Co więcej, soda jest całkowicie biodegradowalna i nie ma problemu z
utylizacją odpadów. Popularnym  rozwiązaniem w krajach anglosaskich jest  zlecanie usługi sodowania na sucho obiektów zabytkowych  jednocześnie z przygotowaniem ich do dalszej renowacji oraz ewentualną rekonstrukcją brakujących detali. Dotyczy to obiektów tak z czystego drewna, metalu, jak i obiektów kombinowanych. Drewniane obiekty oczyszczone sodą mogą być od razu poddawane zabiegowi fumigacji podciśnieniowej , co umożliwia wykonanie tych dwóch pracochłonnych zabiegów w czasie mniejszym niż 1-2 dni zachowując najwyższą jakość prac oraz zgodność z doktryną konserwatorską. Pytania proszę kierować na nasz adres email lub  dzwonić w godzinach od 8  do 20.

Usuwanie starych powłok oraz czyszczenie  drewna przy pomocy sody spożywczej

Usuwanie starych powłok oraz czyszczenie  drewna
przy pomocy sody spożywczej

Jednym z głównych problemów konserwatorskich jest usuwanie starych powłok  wykończeniowych. Zabiegi zmywania , zeskrobywania i szlifowania są zwykle szkodliwe dla obiektu i kosztowne. Szukając alternatywy wybrałem nowoczesną amerykańską metodę piaskowania sodą spożywczą.  Efekty piaskowania sodą są zadziwiające. Soda nie powoduje uszkodzenia szkła ani materiałów miękkich typu guma czy plastik, natomiast znakomicie usuwa rdzę, stary lakier, politurę, szlagmetal i inne powłoki wykończeniowe. Można szlifować sodą elementy fornirowane bez zmiany grubości warstwy forniru , co jest ewenementem wśród fizycznych metod usuwania starej powłoki.  Co więcej, soda jest całkowicie biodegradowalna i nie ma problemu z utylizacją odpadów. Popularnym  rozwiązaniem w krajach anglosaskich jest  zlecanie usługi sodowania na sucho obiektów zabytkowych  jednocześnie z przygotowaniem ich do dalszej renowacji oraz ewentualną rekonstrukcją brakujących detali. Dotyczy to obiektów tak z czystego drewna, metalu, jak i obiektów kombinowanych. Drewniane obiekty oczyszczone sodą mogą być od razu poddawane zabiegowi fumigacji podciśnieniowej , co umożliwia wykonanie tych dwóch pracochłonnych zabiegów w czasie mniejszym niż 1-2 dni zachowując najwyższą jakość prac oraz zgodność z doktryną konserwatorską. Pytania proszę kierować na nasz adres email lub  dzwonić w godzinach od 8  do 20.
Jednym z głównych problemów konserwatorskich jest usuwanie starych powłok  wykończeniowych. Zabiegi zmywania , zeskrobywania i szlifowania są zwykle szkodliwe dla obiektu i kosztowne. Szukając alternatywy wybrałem nowoczesną amerykańską metodę piaskowania sodą spożywczą.  Efekty piaskowania sodą są zadziwiające. Soda nie powoduje uszkodzenia szkła ani materiałów miękkich typu guma czy plastik, natomiast znakomicie usuwa rdzę, stary lakier, politurę, szlagmetal i inne powłoki wykończeniowe. Można szlifować sodą elementy fornirowane bez zmiany grubości warstwy forniru , co jest ewenementem wśród fizycznych metod usuwania starej powłoki.  Co więcej, soda jest całkowicie biodegradowalna i nie ma problemu z utylizacją odpadów. Popularnym  rozwiązaniem w krajach anglosaskich jest  zlecanie usługi sodowania na sucho obiektów zabytkowych  jednocześnie z przygotowaniem ich do dalszej renowacji oraz ewentualną rekonstrukcją brakujących detali. Dotyczy to obiektów tak z czystego drewna, metalu, jak i obiektów kombinowanych. Drewniane obiekty oczyszczone sodą mogą być od razu poddawane zabiegowi fumigacji podciśnieniowej , co umożliwia wykonanie tych dwóch pracochłonnych zabiegów w czasie mniejszym niż 1-2 dni zachowując najwyższą jakość prac oraz zgodność z doktryną konserwatorską.

Pytania proszę kierować na nasz adres email lub  dzwonić w godzinach od 8  do 20.


Menu